Dil Tercihi
TR / EN / RU
Telefon
+90 (264) 5829255
Fax
+90 (264) 5829257
Dil Tercihi
TR / EN / RU
TEKLİF AL

Nihai Ürün Testleri

• TS EN 12311-2Su Yalıtımı için Esnek Levhalar – Çekme Özelliklerinin Tayini
Malzemenin yük altında dayanımının incelendiği bu standardın (ISO 12311-2) tespiti için her partiden alınan numune belli ölçülerde kesilip iki kıskaç ile sıkıştırılarak belirli ve sabit hızlarda çekilmekte ve ürünün dayanımı hakkında bilgi verebilecek olan çekme mukavemeti, kopma mukavemeti, maksimum yükte uzama, kopma anındaki uzama gibi mekanik veriler elde edilir.

• TS EN ISO 10319 Geosentetikler – Genişliğin Tamamını Kapsayan Çekme Deneyi
Geosentetiklere uygulanan bu test için numune, çekme test cihazınınçeneleri arasına tüm genişliği boyunca tutturulur. Makine sabit bir hızda çalıştırılır ve test örneğine uzunlamasına bir kuvvet uygulanır.
Ürünün dayanımı hakkında bilgi verebilecek olan çekme mukavemeti, kopma mukavemeti, maksimum yükte uzama, kopma anındaki uzama gibi mekanik veriler elde edilir.

• TS EN ISO 25619-2 Geosentetikler – Basınç Davranışının Tayini
ISO 25619-2 standardı doğrultusunda belli ölçülerde kesilmiş numuneler basma sisteminin kafaları arasına yerleştirilir ve belirli bir hızla sıkıştırılır. Örneğin sıkıştırma sırasında kırıldığı (kısalma olduğu) andaki kuvvet ile birim alandaki basınç hesaplanarak MPa cinsindenifade edilir. Elde edilen veri malzemenin genel dayananımı hakkında bilgi edinmemizi sağlayacaktır.